page-header

Skitour na Przehybie

SZKOLENIE SKITOUR NA PRZEHYBIE!

JAK DŁUGO?
Dwa szkoleniowe dni w terenie, jedne wieczorne zajęcia warsztatowo-wykładowe

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE?
Okolice Przehyby w Beskidzie Sądeckim są znakomitym rejonem do nauki skitouringu. W znajdziemy tutaj zarówno łagodne trasy idealne do pierwszych kroków, jak i ciekawe zjazdy dla średniozaawansowanych.

SZKOLENIE SKITOUR NA PRZEHYBIE!

Istotą naszych zajęć jest przygotowanie do samodzielnego działania w górach. Najważniejszym kryterium doboru terenu zajęć będzie efektywna nauka i przekazanie jak najwięcej umiejętności i wiedzy danej grupie uczestników.

CZY MUSZĘ DOBRZE JEŹDZIĆ NA NARTACH?
Musisz umieć jeździć na nartach zjazdowych w podstawowym zakresie. Powinieneś panować nad nartami, umieć skręcać, hamować.
Jeżeli pewnie czujesz się na niebieskich trasach – to wystarczy.

CZEGO BĘDZIEMY SIĘ UCZYĆ?

W terenie:

Obsługa sprzętu, Technika efektywnego poruszanie na nartach skitourowych,Zakładanie trasy podejścia, Zakosy, zmiany kierunku, Przepinki – efektywne zdejmowanie i zakładanie fok, Wybór trasy zjazdu, Zjazd na fokach, Transport nart na odcinkach pieszych, Ćwiczenia w terenie z wykorzystania ABC lawinowego, Doszkalanie techniki jazdy w terenie przygodnym

W schronisku:

Planowanie bezpiecznej tury zimowej – podstawy, Interpretacja komunikatu lawinowego, Wykorzystanie ABC lawinowego

KTO PROWADZI ZAJĘCIA?

Paweł Kroh
Prowadzący jest instruktorem ratownictwa GOPR, ratownikiem w Grupie Krynickiej, instruktorem Polskiego Związku Alpinizmu, przewodnikiem tatrzańskim i UIMLA.
Ma doświadczenia z Alp, gór Azji, Andów. Szkolił ratowników górskich w Polsce i na Ukrainie, kursantów w Tatrach, zarówno na powierzchni jak i w jaskiniach.
Prowadzący jest także geografem, wykładowcą akademickim. Zawodowo zajmuje się badaniami środowiska gór. Chętnie uzupełni szkolenie techniczne o przyrodnicze aspekty Beskidu Sądeckiego.

JAKI JEST KOSZT?

Koszt szkolenia to 850 złotych.
W cenie są dwa dni szkolenia w terenie oraz zajęcia wykładowe wieczorem, nocleg z pościelą w schronisku na Przehybie, obiadokolacja i śniadanie.

CO MUSZĘ MIEĆ?

Sprzęt skitourowy
Kask, gogle/okulary
Ubiór zimowy
Rękawice i czapki
Plecak
Ubezpieczenie NNW

JAKI BĘDZIE PRZEBIEG ZAJĘĆ?
Zajęcia rozpoczynamy w Gaboniu na parkingu (49°30’07N 20°33’10E) o godzinie 9.00. Szykujemy sprzęt, po czym wychodzimy do schroniska na Przehybie ucząc się efektywnego ruchu skitourowego. Po dojściu do schroniska kwaterujemy się, zostawiamy zbędne rzeczy i ruszamy dalej w góry, w kierunku Złomistego Wierchu. Zajęcia praktyczne kończymy około godziny 17.00
Wieczorem przy herbatce omówimy podstawowe zasady bezpieczeństwa w turystyce zimowej i prewencji lawinowej.
Następnego dnia po śniadaniu (9.00) znów ruszymy na wycieczkę szkoleniową. Trasę dobierzemy w zależności od chęci, potrzeb i możliwości uczestników. Zajęcia zakończymy około godziny 14.30 przy schronisku, by móc przed zmrokiem dotrzeć na parking.
JAKIE TERMINY SĄ PRZEWIDZIANE?
12 – 13 lutego 2024, 17 – 18 lutego 2024, 2-3 marca 2024

JAKIE BĘDĄ GRUPY?
Minimalna liczba uczestników – 4 osoby
Maksymalna liczba uczestników – 8 osób

JAK MOGĘ SIĘ ZGŁOSIĆ NA SZKOLENIE?
Wysyłając maila na adres: schronisko@przehyba.pl
Dzwoniąc na numer +48 792 555 309

 

Pobierz ofertę w pdf: Ski-Tour 2024